Mudr. Ivana Kolínková, praktická lékařka

Vítáme Vás na stránkách ordinace praktického lékaře pro dospělé Praktik Soběšice s.r.o.

Poskytujeme standardní zdravotní péči dospělým a dospívajícím od 15 let. Zabýváme se obvykou léčebně preventivní péčí, závodně preventivní péčí, zajišťujeme návštěvní službu v domácnostech pacientů. 

Náš pracovní kolektiv tvoří MUDr. Ivana Kolínková, MUDr. Jana Gajdošová a zdravotní sestra Ivana Patáková.

V ordinaci provádíme denně odběry materiálu k laboratornímu vyšetření, máme přístrojové vybavení pro vyšetření - EKG, 24-hodinovou monitraci krevního tlaku, CRP - ukazatel zánětu, INR u pacientů užívajících Warfarin, glykovaný hemoglobin, vyšetření stolice na okultní krvácení.

Nové pacienty přijímáme z kapacitních důvodů jen omezeně a to po dohodě s lékařkou.      

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AKTUALITY:

Současná doba je těžká pro každého a věřte, že i přes nepřející okolnosti se snažíme ze všech sil Vám, našim pacientů, pomoci s Vašimi potížemi, nemocemi, požadavky a přáními. Snažíme se plně zachovat chod ordinace včetně provádění preventivních prohlídek, vystavování posudků k řízení motorových vozidel, prohlídek do zaměstnání apod. Stále objednáváme pacienty po celou ordinační dobu, do toho řešíme žádanky na testy, karantény, izolace, e-neschopenky, vyšetřujeme akutní potíže, odesíláme k odborným vyšetřením, vypisujeme posudky na invalidní důchody, příspěvky na péči, lázeňskou léčbu, provádíme předoperační vyšetření. Denně vyřizujeme desítky telefonátů. Co jde, řešíme po zvážení distančně, co nepočká, zveme si Vás na daný čas do ordinace. 

Z těchto důvodů prosíme, buďte shovívaví! Všichni jsme jen lidé a bohužel nemůžeme dělat 10 věcí současně. Využijte náš mail - praktiksobesice@gmail.com - na recepty, požadavky na žádanky či jen radu. Zanechte nám na sebe kontakt! V případě potřeby další konzulatce se ozveme. Je zbytečné se rozčilovat, že se někdy nedovoláte a ještě nám to dávat velmi okatě a někdy i ostře slovně najevo. Děláme vše proto, aby byl chod ordinace co nejvíce plynulý a péče zůstala zachována v plné míře, tak jak je to doposud.                                                                                                                                              A pokud už nám voláte, prosím zkontrolujte si, že je to v ordinační době! Denně nám v ordinaci vyzvání telefony v polední pauze nebo třeba i 2 hodiny po skončení ordinace. Snad všichni chápou, že mimo ordinační hodiny telefony nezvedáme. Děkujeme za pochopení a spolupráci!

 

Od 15.3. začínáme očkovat proti COVID-19 v naší ordinaci z první dodávky vakcíny Astra Zeneca. 

Postupujeme dle oficiálních doporučení Ministerstva zdravonictví ČR, tedy nejdříve naočkujeme starší 80-ti a 70-ti let, na řadě jsou pak mladší pacienti s rizikovými diagnózami. Platí tedy: 

* registrujeme primárně osoby starší 70-ti let a to pouze v případě, že nejsou již zaregistrováni v Centrální rezervačním systému.                 

* registrujeme i rizikové pacienty mladší 70-ti let - dle nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR v tuto chvíli o očkování pacietnů mladších 70-ti let rozhoduje praktický lékař na základě jejich diagnóz a zdravotního stavu. Tedy je možné očkovat i mladší jedince, u kterých je vzhledem ke zdravotnímu stavu vysoké riziko těžkého průběhu COVID-19 (pacienti s diabetem léčeným inzulínem, s onkologickým či hematoonkologickým onemocněním, s dlouhodobým onemocněním plic či srdce, kteří jsou v péči specializované ambulance).                                                                 

Prosíme takové pacienty, aby se nám, v případě zájmu, hlásili POUZE na mail: praktiksobesice@gmail.com, s uvedením telefonního kontaktu!! Nevolejte nám prosím do ordinace, jakmile budou k dispozici vakcíny, budeme vás kontaktovat.  

------------------

Prosíme pacienty s příznaky nemoci Covid-19 nebo jiných respiračních nákaz, aby se s námi nejdříve telefonicky spojili. Co je možné, vyřešíme distančně. Po dohodě je možné vyšetření v ordinaci při zpřísněných hygienických opatřeních.  

Stále platí, že všechny pacienty objednáváme na konkrétní čas, abychom zabránily kumulaci pacientů v čekárně. 

 

 

 

zde

Adresa:   Na kovárně 5, Brno - Soběšice
Telefon:   541 238 228
Mobil:   776 714 893
Email:   ikolinkova@volny.cz
Web:   www.mudrkolinkova.cz